Ben bu Amerika’nın ortasına…

Bugün engelli koşudan hallice bir metodla Haydarpaşa garına varıp Eskişehir’deki provama yetişmek üzere binebildiğim trende cezalı bilet ödemek zorunda kaldım. Çünkü TCDD paşa tren kalkmadan on dakika önce bilet satışını durduruyormuş. Trenin içinde de cezalı şekilde bilet alınabiliyormuş.

Durumu fark ettiğimde konforu açısından Harem’e geri koşturup bir başka otobüse bineceğime cezalı binmek daha mantıklı geldi ve atladım, ama asıl eğlence bir saatliğine bir yerlerde manasızca beklediğimiz o meşhur TCDD eslerinden birinde yaşandı.

Vagonların arasında dolanırken bir teyze (bildiğimiz teyze) gelip ateş istedi, sonra standart bir teyze olarak çocuklarından falan bahsetmeye başladı. Trenden şikayet etti, biz toplum olarak gerideyiz dedi, sonra durdu “hiii burada sigara içilmiyor” dedi… Ben de “evet öyle demişler ama tam yanınızda da kül tablası var, hem kurallar açısından bakarsak bu trenin Eskişehir’e doğru hareket halinde de olması gerekiyor…” dedim. Güldü… sonra Amerika’da sigara yasağının çok ciddi olduğunu söyleyip “hiç sevmem amerikalıları, geçen ay NY’daydım, kaldığım otelde havalı olur diye tuvaletleri manzaralı yapmışlar, ben de bir keyif ‘ulan amerika sıçarım orta yerine’ diye yapıverdim hacetimi” deyip kikirdeyerek uzaklaştı. Normal olsa…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *